PROGRAM KSZTAŁCENIA

W JAKI SPOSÓB I CZEGO NAUCZAMY

Zgodnie z filozofią Naszej Szkółki

skupiamy się rozwijaniu kreatywności i techniki piłkarskiej zarówno w działaniach indywidualnych, grupowych, jak i zespołowych. Nasi trenerzy w każdej jednostce treningowej starają się stworzyć optymalne warunki i pozytywne środowisko do realizacji określonych zadań poprzez:

różnorodne środki treningowe

różne formy rywalizacji

stawianie celów

różne strategie nauczania

pozytywny feedback

Czego nauczamy

w Naszej Szkółce polega na akceptacji popełnianych błędów przez zawodników. Błędy i ich eliminacja mówią o Nam postępach, jakie czynią Nasi podopieczni w procesie uczenia się elementów piłki nożnej.

Doskonałe warunki do pracy treningowej przez cały rok pozwalają nam przykładać dużą wagę do nauki zwodów i dryblingu, co przekłada się na nauczanie tzw. gry 1×1. W tym kontekście zwracamy uwagę przede wszystkim na:
• dwunożność (umiejętność wykonania zwodów obiema nogami, w dwie strony)
• podjęcie decyzji o wykonaniu dryblingu (odwaga i konsekwencja)
• kreatywność (duży repertuar zwodów)
•percepcja (obserwacja współpartnerów i przeciwników)
•powtarzalność jednostek treningowych z elementami zwodów i dryblingu.

Istotnym elementem każdego treningu w Naszej Szkółce są działania indywidualne (m.in. prowadzenie, przyjecie i podanie piłki, strzały, zwody i drybling). Dążymy do tego, aby zawodnicy podczas wykonywania konkretnych działań
indywidualnych, jednocześnie obserwowali przestrzeń, partnerów i przeciwników.

Nie zapominamy także o działaniach grupowych i zespołowych, które uczą przede wszystkim współpracy, cierpliwości i asekuracji. Staramy się, aby Nasi zawodnicy zawsze starali się wykorzystywać indywidualne umiejętności i poprzez improwizację oraz często nieszablonowe rozwiązania dążyli do zdobycia bramki.

Piłka nożna dla

Maluszków

Ważnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka jest wszechstronne wyszkolenie sportowe uwzględniające elementy koordynacji. Nasza szkółka oferuje zajęcia sportowe z elementami piłki nożnej dla najmłodszych. W tym przypadku zajęcia odbywają się z aktywnym uczestnictwem rodzica/opiekuna. Wraz z osiągnięciem odpowiedniego poziomu dojrzałości psychofizycznej dziecka treningi odbywają się wyłącznie pod okiem trenera.

Skupiamy się na zajęciach ogólnorozwojowych w formach zabawowych z wykorzystaniem różnego rodzaju środków (np. piłki, hula hop).. W tym kontekście wyróżnić można m.in. ćwiczenia ruchowe (bieganie, skakanie, podskakiwanie, wspinaczka, utrzymywanie równowagi), gry i zabawy z piłką oraz ćwiczenia z użyciem odpowiednich środków treningowych (pachołki, tyczki) we właściwe dobranych formach. Tylko wykształcenie prawidłowych wzorców koordynacyjnych pozwala dzieciom na niezakłócony rozwój (w tym bezpieczne i ekonomiczne uprawianie różnych sportów, w tym piłki nożnej). Nasze zajęcia z pewnością pomogą Państwa dzieciom w stawianiu pierwszych piłkarskich kroków.
OPRÓCZ TEGO KLUB SPORTOWY LWY BIAŁYSTOK SZKOLI PIŁKARZY NA PODSTAWIE NARODOWEGO MODELU GRY PZPN ORAZ DOŚWIADCZENIA TRENERSKIEGO, KTÓRE JEST BARDZO WAŻNE W TRENOWANIU GRUP MŁODZIEŻOWYCH ORAZ DZIECI. NASI TRENERZY SĄ MIĘDZY BYŁYMI PIŁKARZAMI DRUŻYN EKSTRAKLASY TJ. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK, ŁKS ŁÓDŹ, CZY TEŻ WIGRY SUWAŁKI.

Klub Sportowy Lwy Białystok Zwycięstwa 10 / 15-703 Białystok
Kontakt: 501700870 / 500335495 / klub@lwybialystok.pl   / KRS 0000795311 / NIP 5423367443 / REGON 383914520

SPONSOR GŁÓWNY

nasi partnerzy / sponsorzy